מה זה בנייה ירוקה | בית תרמי

  מה זה בנייה ירוקה

אם גם אתם שואלים : "מה זה בניה ירוקה?" אתם לא לבד כי זהו תחום פופולרי שצובר תאוצה ובצדק. בנייה ירוקה היא בנייה רב-תחומית ידידותית לסביבה שעוסקת בהיבטים שונים של בניה, תכנון ופיתוח. במאמר זה נענה על שאלתכם ונתחיל בכך שבניה ירוקה עושה למעשה שימוש ב-3 דגשים:
  1. שימוש בקירות מוכנים – בנייה ירוקה עושה שימוש בלוחות בידוד במקום בקירות בטון שיש להם יתרון כפול : הם מקלים על תהליך העבודה ושומרים על חום/קור כדי לצמצם את השימוש במיזוג אוויר. 
  2. שימוש בחלונות גדולים – חלונות אלו מאפשרים להינות מתאורה טבעית ומייתרים את השימוש בתאורה מלאכותית ולכן חוסכים בחשמל.
  3. שימוש בחומרים ממוחזרים – בבניה ירוקה נעשה שימוש חוזר בחומרים שונים במקום להשליכם לאשפה הן במבנה והן בסביבתו. שימוש זה תורם לאיכות הסביבה ומצמצם את כמויות הפסולת. 
  4. שימוש במערכות מחזור של מים ופסולת – שימוש חוזר במערכות אלו מונע בזבוז של משאבים ולכן גם הוא תורם לאיכות הסביבה. 
לכן אם אתם שואלים "מה זה בניה ירוקה?" התשובה היא אחת : זהו תהליך בנייה מתוכנן שלוקח בחשבון הן את בניית המבנה והן את השימוש בו. למעשה, בניה ירוקה שומרת על איכות הסביבה ב-3 אופנים שונים בו-זמנית ובמקביל : היא עושה שימוש באנרגיה ירוקה, היא משתמשת במשאבים הקיימים ואינה צורכת משאבים חדשים.
 
למעשה, כיום יש חברות רבות בשוק הישראלי לבנייה ירוקה, אך רק חברה אחת מתאימה לאקלים הישראלי הודות לשיפורים שעשתה בתבניות קיימות. זוהי חברת "טופ בילדינג" שבונה בתים ירוקים ושעושה שיפור בטכנולוגיית הבניה ICF Insulated concrete) forms ).

לסיכום, התשובה לשאלה "מה זה בניה ירוקה" היא מילה אחת : חסכון. דיירים של בתים ירוקים נהנים מחסכון בזמן הבניה, מחסכון בכסף ומחסכון במשאבים. אבל גם לקבלנים בניה ירוקה היא טובה יותר : בניה ירוקה חוסכת באנשי מקצוע ומייעלת את תהליך הבניה. וזה לא הכל – בניה ירוקה מעניקה לקבלנים 30 נקודות זכוי ע"פ תקן 5281 של מכון התקנים הישראלי. 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@bait-termi.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: