בתים בבניה ירוקה | בית תרמי

  בתים בבניה ירוקה

בשנות התשעים לערך, החל טרנד בולט של בניה ירוקה, טרנד שהפך להיות תו תקן וכיום הוא כבר חלק בלתי נפרד מעולם הבניה. מבני מגורים, הן פרטיים והן דירות בבנייני מגורים, וכן בתים ציבוריים רבים ובפרט בתי ספר ותיכונים, נבנים על בסיס של עקרונות הבניה הירוקה, כפי שהותוו במהלך השנים. 

לפני שנסביר בקצרה מה הכוונה של עקרונות הבייה הירוקה, נסביר מדוע בתים בבניה ירוקה הם מאוד פופולאריים כיום ומדוע מדובר על רק בתהליך בניה חסכוני אלא מעבר לכך, מדובר בחסכון עצום של הוצאות שוטפות לבית במהלך השנים. 

הרעיון של בניה ירוקה הוא מאוד פשוט, מדובר על בניה ידידותית לסביבה, כזו שמונעת זיהום הן בזמן הבניה והן לאחר מכן, וכן מדובר בבניה שמטרתה לחסוך בצריכת אנרגיה ומשאבים. במהלך השנים תכנון של בתים בבניה ירוקה הפך להיות דבר מאוד פופולארי, בזכות העלייה במודעות בשמירה על הסביבה, שיפור בהיבטים שונים בבניה, וכן בזכות הכרה שבניה זו היא גם חסכונית וגם יעילה. 
להלן מספר דוגמאות לעקרונות של בתים בבניה ירוקה

חומרים ממוחזרים – במקום להשתמש בחומרים שלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר, הרי שבתהליך הבניה יש נטייה להשתמש ביותר חומרים מתכלים אשר ניתנים למחזור. כך יש חסכון כספי ברכישת החומרים וכן, אותם חומרים שנעשה בהם שימוש פעם אחת, אפשר לחזור על שימוש זה שוב ושוב. 
חסכון באנרגיה – הדוגמא הקלאסית של בתים בבניה ירוקה היא חסכון באנרגיה. הכוונה היא מאוד פשוטה. מדובר על שימוש באנרגיית השמש, שימוש בחלונות גדולים על מנת לחסוך בתאורה, שימוש באלמנטים שמאפשרים חדירה של מי גשמים לקרקע על מנת לחסוך בשימוש במים ועוד. חסכון באנרגיה בא לידי ביטוי גם בשימוש בתנאי מזג האוויר על מנת לחסוך במזגנים או במכשירים אחרים שצורכים אנרגיה. 

חסכון בשטח – אחד האלמנטים החשובים בבניה ירוקה, הוא שימוש אופטימאלי בשטח, כך שנדע לנצל אותו בצורה חכמה. שימוש פונקציונאלי מונע בזבוז הן של השטח והן של חומרי הבייה. לכן במסגרת בניה ירוקה נהוג לחסוך בשטח הבייה. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על בתים בבניה ירוקה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. צוות טופ בילדינג ישמח לעמוד לרשותכם, לענות על כל שאלה ולהסביר לכם במה מדובר. אתם מוזמנים ליצור קשר דרך המייל או בטלפון. אנחנו ידועים בזכות תכנון ובניה של בתים ירוקים מכל הסוגים. 
 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@bait-termi.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: