בניה ירוקה מאמרים | בית תרמי

  בניה ירוקה מאמרים

אמנם יש בתחום בניה ירוקה מאמרים רבים אך בנייה ירוקה אינה כלל טרנד אקדמי. זהו גם אינו טרנד אקולוגי ולמעשה זהו כלל לא טרנד אלא הכרח אמיתי. בניה ירוקה מאפשרת להינות מיתרונות בתחומים רבים :
  • חסכון  – בנייה ירוקה עלויות רבות : 50% מזמן הבניה, כ-20% מהוצאות הבניה של כל קיר, כ-50% בהוצאות על מיזוג אויר ועוד.  בנוסף, בתים ירוקים הם עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר וחוסכים גם בהוצאות על תחזוקתם. 
  • הגנה ובטחון – בניה ירוקה מגינה מפני רעשי אדמה ובפני טילים תלולי מסלול. בנוסף, בניה זו עושה שימוש בבידוד אקוסטי ובכך מגינה מפני רעשים סביבתיים עד 60 דציבלים.
  • מהירות ופשטות – בניה ירוקה מאפשרת בנייה פשוטה, מהירה ויעילה ומבטיחה הספקי עבודה גבוהים במיוחד. בנוסף, בניה זו מתאימה למגוון תכניות אדריכליות והנדסיות של  בתים משותפים, בניה במסגרת תמ"א 38, מבני ציבור, בתים פרטיים, ועוד. 
  • הפחתת התלות בכוח אדם – בניה ירוקה מייתרת את עבודתם של אנשי מקצוע שונים  כגון: טפסנים, ברזלנים ובנאים. למעשה, יש צורך רק במנהל עבודה ובעובדים שהוכשרו תוך זמן קצר לבניה ירוקה.  
  • נקודות זיכוי – בניה ירוקה מעניקה לקבלנים זו 30 נקודות זכוי על פי תקן 5281 לבניין ירוק. בנוסף, בניה ירוקה מעניקה גם 17 נקודות לקבלת דירוג Certified  לפי התקן האמריקאי LEED .

וכמובן, בתחום בניה ירוקה מאמרים רבים שמוכיחים את נחיצותה, חשיבותה ויתרונותיה. למשל, מאמרים שונים ב-Ynet בתחומי הכלכלה, הבידוד והמשפט שלכולם שורה תחתונה אחת : בנייה ירוקה חוסכת כסף וזמן והיא פשוט טובה יותר לכולם. 

למעשה, בתחום בניה ירוקה מאמרים שונים המליצו על השיטה וכיום ניתן לעשות זאת באופן משופר. שיפור זה נעשה תוך שימוש בטכנולוגיית ICF, אך אליה וקוץ בה : נעשה שימוש בשיפור זה אך ורק בחברה אחת בארץ – חברת "טופ בילדינג". 
חברה זו היא החברה המובילה בישראל בשיווק ובהטמעת טכנולוגיית בניה בתחום הבתים התרמיים. חברה זו הביאה לארץ את שיטת ה- ICF(Insulated concrete forms ) ושיפרה אותה בהתאמה לשוק הישראלי. 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@bait-termi.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: