הגדרה:
ICF – Insulated Concrete Forms > תבנית מבודדת ליציקת קירות בטון

הטכנולוגיה:
לאור משבר האנרגיה ההולך ומתעצם בעולם ולאור המודעות ההולכת ועולה לחסכון באנרגיה, מחפש לו האדם פתרונות שייתנו מענה פרקטי ויעלי בכל תחום שבו עד היום נוצלו משאבים באופן מבזבז.

אחד מהתחומים בהם דרוש שיפור מתמיד הנו תחום הבנייה. כל מבנה באשר הוא, דורש חימום וקירור בהתאם לעונות השנה וככל שעלויות האנרגיה מתייקרות, כך שימור האנרגיה, אם בחימום ואם בקירור הבית, מקבל חשיבות עליונה.
בידוד המבנה הוא אחד מהדרכים היעילות ביותר לשימור האנרגיה בבית, בפרט בידוד מעטפת הבניין. לאורך השנים ננקטו גישות שונות בתחום זה ואך אף אחת מהן לא הציעה פתרון אחד כולל ויסודי שמאפשר בידוד של קירות מעטפת הבית באופן שלם ללא נקודות כשל ("גשרי קור") שבהן הבידוד לא מתאפשר.

רקע:
רעיונות מהפכניים באמת לא עזבו את היסטוריית הבנייה והלכו והתחזקו לאורך השנים. דוגמא לרעיון ICF שהצליח ותופס תאוצה הנו שיטת ה 
השיטה הומצאה בתחילת שנות השישים ע"י הממציא והיזם הקנדי וורנר גרגורי. הפטנט על הבלוק שעשוי מקצף פוליסטרני נרשם באופן רשמי בקנדה ב- 22/3/1966 ושנתיים לאחריו גם בארה"ב. מאז המצאתו נעשים ניסיונות רבים לשחזר את הצלחתו, הפטנט נקרא לראשונה בשם "Foam Form" במקומות שונים ברחבי העולם.

חזונו של גרגורי, ממציא הפטנט, היה לעצב תבניות שתוכלנה להחליף את תבניות המתכת שמשמשות את תהליכי יציקת הבטון. בסיס מחשבתו היה לפשט את תהליכי יציקת הבטון באמצעות החלפת תבניות המתכת והעץ בתבניות קלות משקל, זולות לייצור ופשוטות ליישום.
הוא המשיך לשפר את המוצר וחיפש קבלני תשתיות ושלד על מנת לשכנעם להשתמש בתבניות שלו. יותר ויותר מרתפים נבנו עם התבנית המבודדת ובעלי בתים מיהרו להבין כי המרתף שלהם חם הרבה יותר מכל מרתף "רגיל" בחורף ואין בו את אותן בעיות ידועות שיש בד"כ במרתפים, הנובעות מקור ולחות. תופעות אחרות כמו סדקים בקירות וחלחול מים נעלמו לחלוטין.

15 מיליון לא טועים!
היום, תודות לממציא עקשן אחד, יותר מ-15 מליון מבנים פרטיים ומבנים ציבוריים חוסכים אנרגיה ועשרות מיליונים נוספים ממשיכים להבנות מידי שנה. 
 
שיטת 'בית תרמי' מבוססת על מערכת תבניות משוכללות עבור יציקת קירות בטון מזוין, העשויות מלוחות בידוד תקניים בעלי צפיפות גבוהה. התבניות עשויות ברובן מפוליסטירן מוקצף (קל-קר דחוס) הדומה מאוד בהרכבו לאותו קל קר המשמש לבידוד עמודי בטון וממד"ים במבנים המורכבים מבלוקים ועמודים, רק שאיכות החומר ממנו עשויות התבניות, טובה בהרבה אם מבחינת חומר הגלם ואם מבחנת רמת ההיתוך והצפיפות שלו.

מערכת התבניות הנה חד פעמית, אינה מפורקת לאחר התקשות הבטון והופכת למעטפת בידוד דו צדדית לקיר הבטון

תבניות 'בית תרמי' והפטנט הייחודי:

תבנית 'בית תרמי' הנה העשויה משני לוחות פוליסטירן מוקצף בעובי של 5 ס"מ כאשר בתוכם יצוקים מחברי פלסטיק בעלי פטנט ייחודי כאשר מיקומם וצורתם מאפשרים סידור קל ומהיר של ברזל הזיון בתוך התבניות בצורת שתי וערב בכל המעטפת של המבנה ללא צורך בקשירות הברזל וע"י כך ללא תלות בכח אדם שמרני המייקר רבות את עלות הבנייה. התבנית משווקת בשלש צורות:

תבנית ישרה – במידות כוללות של 120 ס"מ אורך, 40 ס"מ גובה ו 25 ס"מ עומק – המורכבת משני לוחות בעובי של 5 ס"מ כאמור ובטון יצוק בניהם בעובי של 15 ס"מ. 

תבנית פינתית – תבנית ימין ותבנית שמאל, אורך ראשי כ 75 ס"מ אורך משני כ 45 ס"מ, גובה 40 ס"מ ועומק 25 ס"מ.

התוצאה - באמצעות ייעול תהליך הבנייה, מקוזזת לחלוטין עלות הטפסנים והברזלנים והבנייה נעשית ע"י בנאים מן השורה, היכולים כעת לבנות מבנים איכותיים ביותר בשלמותם כאשר כל עלות התבניות מקוזזת באמצעות החיסכון וההתייעלות גם בכח אדם וגם במהירות הבנייה – המתקצרת בעד 40%. התוצאה המתקבלת הנה קיר בטון מזוין בעל תסבולת גבוהה יותר מקיר בטון סטנדרטי, הן עבור בנייה צמודת קרקע, הן עבור בניה לגובה והן בפרויקטים של תמ"א 38. 
 
תבניות "בית תרמי"
פטנט ייחודי זה מהווה פתרון מושלם , חכם ,ירוק יעל ומהיר גם לקבלן וגם לדיירים.
 
    סניף ראשי: רח' החומה 2, א.ת מערבי, ראשון לציון 
פקס: 072-2446231  |  info@bait-termi.co.il
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: